Historia

Bursa Szkolnictwa Ponadpodstawowego nr 2  jest placówką opiekuńczo-wychowawczą stwarzającą  możliwości do zamieszkania, uczenia się i wszechstronnego rozwoju dla uczniów krakowskich szkół ponadpodstawowych.

Od 1 września 2020 r. mieści się w trzech budynkach (po dawnych internatach – Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2, Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1), na Osiedlu Szkolnym 17 i 19, w dzielnicy Kraków – Nowa Huta.

Zapewniamy opiekę wychowankom w systemie ciągłym tzn. bez konieczności wyjazdów z bursy na weekendy. Bursa jest zamknięta w wakacje, ferie zimowe oraz podczas przerw w nauce szkolnej, w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

Do dyspozycji młodzieży mamy 480 miejsc w pokojach dwu i trzyosobowych. Nasi uczniowie mogą korzystać z kilku pokoi do nauki indywidualnej, gdzie maja możliwość w niekrępujący sposób uczyć się i odrabiać zadania domowe.

Do dyspozycji wychowanków pozostają kuchnie z pełnym wyposażeniem, nowoczesne łazienki z prysznicami, pralnie z pralkami i suszarkami automatycznymi. Dysponujemy świetlicami pełniącymi funkcje sal TV oraz będącymi miejscem spotkań mieszkańców Bursy. Dwie, z trzech bursianych świetlic, wyposażone są w pianina. Do dyspozycji młodzieży pozostaje również sala sportu z drabinkami oraz sprzęt sportowy – piłki, rakietki, stoły pingpongowe.

Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa mieszkańców, zarówno budynki, jak i otoczenie Bursy są monitorowane. Nieodpłatnie udostępniamy mieszkańcom sygnał Wi Fi.

 

Opiekę pedagogiczną nad mieszkańcami sprawuje dyrektor: mgr Kinga Czyż oraz wykwalifikowani nauczyciele-wychowawcy.